בולגריה ופסטיבל הוורדים

הטיול כולל מלונות, טיסות, העברות וטיולים

הנופשונים שלנו מאורגנים באופן מושלם מ-א' ועד ת'. הנופשונים כוללים טיסות, כבודה, העברות, מלונות, טיולים מודרכים, עיסויים, פינוקים וחשיבה על כל הפרטים הקטנים מסביב. אנו מלווים אתכם ממפגש היכרות מקדים של חברי הקבוצה בארץ, נמצאים אתכם ודואגים לכל צורך שלכם בזמן הטיול בחו"ל, ונשארים בקשר גם לאחר חזרתנו ארצה. אל משפחת מדבריא מצטרפים נופשים מגוונים בגילאים בוגרים, היודעים ליהנות ולמצות כל יום וכל רגע בחיים ולייצר זיכרונות שנשארים לעד.

מועד הטיול

29/05/23-04/06/23

עלות טיסה

כלולה במחיר

מחיר לזוג

3,200 אירו

מחיר ליחיד

1,820 אירו

מה כלול בנופשון?

בולגריה מפורסמת בשמן הוורדים שלה ובעמק הוורדים הנמצא בלב המדינה בין שני הרים. האקלים מתון והאדמה מתאימה לגידול צמחים מניבים שמן - ורדים, נענע ולבנדר. אם אתם רוצים ליהנות מחוויה מקומית אמיתית עם ריח ורדים, טקסי קטיף ורדים אותנטיים והרבה כיף, כדאי לכם להצטרף אלינו לנופשון זה, הכולל את פסטיבל הוורדים הייחודי בבולגריה.

מה בתוכנית?

29/05 - נתחיל את הטיול שלנו עם ארוחת בוקר במלון איביס בסופיה. בדרך אל וליקו טרנובו, בירת הממלכה הבולגרית השנייה, הייחודית בבתי האבן שלה הניצבים זה מעל זה על הגדות התלולות של נהר היאנטרה, נבקר במפלי קרושונה המופלאים, ונגיע אל מפל המים הגדול ביותר במדינה, ואל מערת דבטשקה הציורית.

30/05 - נתחיל את היום בסיור בעיירה עם מבצר צארבץ, הגבעה המבוצרת ממנה שלטו הצארים הבולגרים בימי הביניים. לאחר מכן נטייל לאורך Samovodska Charshia, הרחוב השמור ביותר בעיר העתיקה עם חנויות האומנים מתקופת התחייה הלאומית. נמשיך לכפר הישן בוז'נצי, שמורה ארכיטקטונית השוכנת בעמק קטן בהרי הבלקן המרכזיים. נחזור אל וליקו טרנובו דרך ארבנאסי - כפר מוזיאונים היסטורי סמוך, המפורסם בארכיטקטורה המפוארת שלו מהמאה ה-17, המשתקפת בבתים הישנים והכנסיות השלמות שלו. נסיים את יומנו עם ארוחת ערב במסעדה בקרבת המלון.

31/05 - לאחר ארוחת הבוקר ניסע למתחם האתנוגרפי באוויר הפתוח Etara, בו תוכלו להרגיש את האווירה האותנטית של יישוב אומנות בולגרי טיפוסי מלפני 150 שנה. נחצה את הרי הבלקן מצפון לדרום במעבר שיפקה ונבקר בכנסייה הרוסית בעלת כיפת הזהב שנבנתה לזכר כל החיילים שנהרגו בקרבות מעבר שיפקה במהלך מלחמת השחרור הרוסית-טורקית. בירידה מההר נגיע לקזנלאק, העיירה המרכזית בעמק הוורדים, שם נבקר בקבר התראקי (אתר אונסק"ו). נמשיך לכיוון Stara Zagora, העיירה החמישית בגודלה בבולגריה לארוחת ערב ולינה.

01/06 - יום בעמק הוורדים - הבולגרים החלו לגדל ורדים מניבים שמן בתחילת המאה ה-18. הוורדים פורחים רק בחודשים מאי ויוני ואת עלי הכותרת של הוורדים קוטפים מוקדם בבוקר, שכן מאוחר יותר עם הזריחה חלק השמן היקר מתאדה. כדי לייצר 1 ליטר שמן ורדים יש צורך בכ-4 טון של עלי ורדים. מוקדם בבוקר נסיעה לעמק הוורדים להשתתף בחגיגות פסטיבל הוורדים, כולל קטיף ורדים בשדות הוורדים בליווי מוזיקת פולקלור בולגרית, ביקור במתחם דמשקנה, שם נלמד על הפקת שמן ורדים, נהנה מהפארק עם נופי ורדים וריחות אותנטיים, ולאחר מכן מטעימות של מוצרי ורדים, תוכנית פולקלור וארוחת צהריים. חזרה לסטארה זגורה בשעות אחר הצהריים המאוחרות. זמן פנוי לסיבוב במרכז העיירה המפורסם בשל השרידים הרומיים שלו, עצי הטיליה, הרחובות הניצבים הישרים והאופרה. ארוחת ערב ולינה במלון.

02/06 - לאחר ארוחת הבוקר והצ'ק-אאוט תהיה לנו הזדמנות להצצה אחרונה בשדות הוורדים הפורחים וביקור בחוות בופאלו וכבשים להתרשמות מתהליך ייצור הגבינה והחמאה במקום, וטעימות. נמשיך לפלובדיב, העיר השנייה בגודלה בבולגריה עם עצירת ביניים קצרה בדרך בעיירה היסריה הידועה במעיינות המינרליים ובשרידיה הרומאים. ארוחת ערב ולינה בפלובדיב.

03/06 - פלובדיב היא אחת הערים העתיקות באירופה והשנייה בגודלה אחרי סופיה. פלובדיב ממוקמת על שבע גבעות, תערובת של תרבויות עתיקות - תראקית, רומית, בולגרית, עות'מאנית. בבוקר נוכל לבקר בבית הכנסת ברובע היהודי לשעבר ולהמשיך לחקור העיר העתיקה עם רחובות האבן הצרים והמתפתלים, שם נראה את החומות הרומיות של הטרימונציום העתיק ואת התיאטרון הרומי, כמו גם את הבתים הציוריים מהמאה ה-18 וה-19. נסיים את הסיור במדרחוב הקניות התוסס - אחד הארוכים באירופה, בו נתפעל ממבני הרנסנס המשוחזרים. אחר הצהריים נבקר במנזר השני בחשיבותו בבולגריה - מנזר באצ'קובו, בו נמצאים קבריהם של שני הכמרים הנוצרים שהצילו את יהודי בולגריה. מחוץ לכותלי המנזר תרגישו את אווירת הריבות, עשבי התיבול ותתרשמו מכלי חרס בעבודת יד בשוק הציורי המקומי. נחזור לפלובדיב לארוחת ערב במסעדה בולגרית טיפוסית וללינה במלון.

04/06 - יציאה בבוקר לסופיה – בירת בולגריה לסיור מודרך באתרים החשובים ביותר: שרידי העיר הרומית, ארמון המלך, קתדרלת אלכסנדר נבסקי, כנסיית סופיה הקדושה, בניין הפרלמנט, התיאטרון הלאומי, סנט ג'ורג' רוטונדה, המרחצאות המרכזיים ועוד ועוד. ניסע אל הר ויטושה, הנקרא "הריאות של סופיה" הממוקם בפאתים הדרומיים של עיר הבירה, שם נבקר בתופעת הטבע The Stone River ולאחר מכן לנקודת תצפית עוצרת נשימה של סופיה. זמן פנוי בקניון לארוחת ערב ושופינג.

 1. המחיר אינו כולל בדיקות קורנה וביטוחים רפואיים. על כל נוסע לדאוג לרכוש לעצמו ביטוחים כנדרש ובהתאם לתנאי הנסיעה בתקופת הקורונה באם אלו חלים.

 2. המחיר אינו כולל תשר לנותני השירותים וצוות ההדרכה המקומי. תשר בסך 40 אירו עבור כל תקופת השהייה ייאסף במרוכז על ידנו ויועבר אל נותני השירותים במהלך הטיול.

 3. המחיר אינו כולל משקאות והוצאות אישיות, אופציות לטיולים ופעילויות שלא מצוינים בתכנית, ביטוח אישי וביטוח מטען.

 4. תכנית הטיול יכולה להשתנות בהתאם לתנאי השטח

 • מרגע ביצוע ההזמנה עד לתאריך 15/02/2023 – 300 אירו דמי ביטול לאדם. לידיעתכם, לא ניתן לשריין מקום בקבוצה ללא תשלום מקדמה. הזדרזו להירשם על מנת לשריין את מקומכם בטיול.
 • מ- 15/02/2023 ועד לתאריך 26/02/2023 – 750 אירו דמי ביטול לאדם.
 • מ- 26/02/2023 ועד 15/03/2023 – 1,000 אירו דמי ביטול לאדם.
 • מ- 15/03/2023 ועד 14 ימים לפני היציאה לטיול – 85% דמי ביטול.
 • מ- 14 מים לפני היציאה לטיול ועד ליום היציאה – 100% דמי ביטול.
 1. תשלום מקדמה בסך 500 אירו עד לתאריך 15/02/2022. במידה ולא תיווצר קבוצה בעלת מינימום המשתתפים הנדרש לנופשון, אנו מתחייבים להחזר המקדמה.
 2. מילוי טופס הרשמה בסעיף הבא
 3. שליחת צילום דרכון למייל: info@midbary.com או לפקס: 03-962-7758

את המקדמה יש להעביר בהעברה בנקאית לחשבון:​

בנק פועלים 12 סניף 651, חשבון 647207
או באפליקציית ביט לחניתה במספר: 052-6109797
בהעברה אנא ציינו את שם הנופשון אליו אתם נרשמים.

הרשמה לנופשון בולגריה – פסטיבל הוורדים

פרטי הנרשם: נא למלא באנגלית במדוייק כפי שמופיע בדרכון
חתימה על טופס זה מאשרת את הזמנתך ומעניקה ל"מדבריא" את הזכות המלאה לגבות את התשלום בהתאם למחיר הנופשון שפורסם:
לסיום אנא לחץ על כפתור – שליחה.
לתשומת לבך, לסיום ההרשמה והבטחת מקומך בנופשון – יש ליצור קשר עם חניתה ולשלם דמי רישום.
תודה על הרשמתך לנופשון. לשאלות ובירורים, חניתה: 052-610-9797 אפשר גם במייל: info@midbary.com

החברים שהיו בנופשונים מספרים...

דילוג לתוכן